Фудбалска репрезентација Ирана победила је данас селекцију Велса 2:0 (0:0) у мечу другог кола групе Б на Светском првенству у Катару.

Голове за Иран постигли су Рузбех Чесхми у 99. минуту и Рамин Резаиан у 100. минуту.

Селекција Ирана је боље отворила утакмицу и у уводним минутима притискала задњу линију Велса.

У 16. минуту после акције на десној страни терена, лопту која је убачена у шеснаестерац дочекао је Али Голизадех и пласирао је у мрежу.

После ВАР провере судија Марио Ескобар је поништио гол због офсајда.

До краја првог полувремена Велшани су имали две полушансе али те ситуације нису могле да угрозе гол Ирана.

Друго полувреме је донело бољу игру Велса, имали су посед лопте и контролу игре.

Ипак из полуконтре Ирана долази нова шанса у којој се нашао Сардар Азмун који погађа леву стативу. На његов промашај натрчао је Али Голлизадех који је овог пута погодио десну стативу.

Низали су се опасни напади и једне и друге екипе. У 63. минуту лопта је у шеснаестерцу Велса погодила Бренана Џонсона у руку али судије није свирао пенал, нити је одлучио да погледа ВАР снимак.

Бен Дејвис је у 84. минуту имао најбољу шансу да донесе предност Велсу, када је шутнуо лопту која је ишла под пречку али Хусеин Хусеини је одбранио овај ударац.

Голман Велса Вејн Хенеси је у 86. минуту при истрчавању на лопту оштро стартовао и након првобитно добијеног жутог картона, након провере ВАР снимка Марио Ескобар показао му је црвени картон.

Рузбех Чесхми је у 99. минуту са двадесет метара послао лопту у мрежу Велшана и тако пробио чврсту одбрану противника.

Само минут касније, после одличног паса у шеснаест метара, Рамин Резаиан је примио лопту и лобовао голмана Данија Варда за 2:0.

У другом мечу групе Б вечерас од 20 часова играју Енглеска и САД.

Утакмице трећег кола групе Б на програму су 29. новембра, састаће се Велс-Енглеска и Иран-САД.