Fudbalska reprezentacija Irana pobedila je danas selekciju Velsa 2:0 (0:0) u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Iran postigli su Ruzbeh Česhmi u 99. minutu i Ramin Rezaian u 100. minutu.

Selekcija Irana je bolje otvorila utakmicu i u uvodnim minutima pritiskala zadnju liniju Velsa.

U 16. minutu posle akcije na desnoj strani terena, loptu koja je ubačena u šesnaesterac dočekao je Ali Golizadeh i plasirao je u mrežu.

Posle VAR provere sudija Mario Eskobar je poništio gol zbog ofsajda.

Do kraja prvog poluvremena Velšani su imali dve polušanse ali te situacije nisu mogle da ugroze gol Irana.

Drugo poluvreme je donelo bolju igru Velsa, imali su posed lopte i kontrolu igre.

Ipak iz polukontre Irana dolazi nova šansa u kojoj se našao Sardar Azmun koji pogađa levu stativu. Na njegov promašaj natrčao je Ali Gollizadeh koji je ovog puta pogodio desnu stativu.

Nizali su se opasni napadi i jedne i druge ekipe. U 63. minutu lopta je u šesnaestercu Velsa pogodila Brenana DŽonsona u ruku ali sudije nije svirao penal, niti je odlučio da pogleda VAR snimak.

Ben Dejvis je u 84. minutu imao najbolju šansu da donese prednost Velsu, kada je šutnuo loptu koja je išla pod prečku ali Husein Huseini je odbranio ovaj udarac.

Golman Velsa Vejn Henesi je u 86. minutu pri istrčavanju na loptu oštro startovao i nakon prvobitno dobijenog žutog kartona, nakon provere VAR snimka Mario Eskobar pokazao mu je crveni karton.

Ruzbeh Česhmi je u 99. minutu sa dvadeset metara poslao loptu u mrežu Velšana i tako probio čvrstu odbranu protivnika.

Samo minut kasnije, posle odličnog pasa u šesnaest metara, Ramin Rezaian je primio loptu i lobovao golmana Danija Varda za 2:0.

U drugom meču grupe B večeras od 20 časova igraju Engleska i SAD.

Utakmice trećeg kola grupe B na programu su 29. novembra, sastaće se Vels-Engleska i Iran-SAD.