Grupna faza Svetskog prvenstva u Kataru polako se bliži kraju, a kompletirani su i rezultati 2. kola u grupi "H" koja će u narednom delu takmičenja ukristiti sa grupom "orlova".

Zanimljiva utakmica viđena je na stadionu u Al Rajanu između Gane i Južne Koreje (3:2).

Afrička selekcija postigla je u prvom poluvremenu dva pogotka, te je na odmor otišla sa dva gola prednosti. Početak drugog dela igre pripao je Južnokorejcima koji su mrežu rivala zatresli dva puta, nakon čega je Gana postigla treći, i kako će se ispostaviti, konačni gol na susretu.

U jednoj od dosad najatraktivnijih utakmica Mundijala sastale su se ekipe Portugala i Urugvaja (2:0).

Nakon poluvremena u kom nije bilo nijednog gola, izabranici Fernanda Santosa uspeli su da smeste loptu iza leđa urugvajskog golana preko Kristijana Ronalda u 53. minutu, kao i 40 minuta kasnije kada je Bruno Fernandeš bio precizan sa bele tačke.

Portugal trenutno zauzima prvo mesto grupe "H" ostvarivši za sada maksimalne dve pobede, na drugoj poziciji nalazi se Gana sa tri poena, dok Južna Koreja zauzima treće mesto, zahvaljujući boljoj gol razlici od Urugvaja koji ima isti broj poena koliko i pomenuta azijska selekcija.

BONUS: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".