Групна фаза Светског првенства у Катару полако се ближи крају, а комплетирани су и резултати 2. кола у групи "Х" која ће у наредном делу такмичења укристити са групом "орлова".

Занимљива утакмица виђена је на стадиону у Ал Рајану између Гане и Јужне Кореје (3:2).

Афричка селекција постигла је у првом полувремену два поготка, те је на одмор отишла са два гола предности. Почетак другог дела игре припао је Јужнокорејцима који су мрежу ривала затресли два пута, након чега је Гана постигла трећи, и како ће се испоставити, коначни гол на сусрету.

У једној од досад најатрактивнијих утакмица Мундијала састале су се екипе Португала и Уругваја (2:0).

Након полувремена у ком није било ниједног гола, изабраници Фернанда Сантоса успели су да сместе лопту иза леђа уругвајског голана преко Кристијана Роналда у 53. минуту, као и 40 минута касније када је Бруно Фернандеш био прецизан са беле тачке.

Португал тренутно заузима прво место групе "Х" остваривши за сада максималне две победе, на другој позицији налази се Гана са три поена, док Јужна Кореја заузима треће место, захваљујући бољој гол разлици од Уругваја који има исти број поена колико и поменута азијска селекција.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".