Fudbalska reprezentacija Portugala je pobedila reprezentaciju Gane rezultatom 3-2 i to golovima Kristijana Ronalda sa bele tačke, zatim Žoao Feliksa u 78. i vrlo brzo nakon toga je gol postigao i Rafael Leao.

Sa druge strane, Gana je stigla do nerešenog rezultata u 73. minutu golom Andre Ajua, ali je nadu ubrzo ugasio Portugal sa dva brza gola. Usledio je potom još jedan gol, ovaj put je strelac u 89. minutu bio Osman Bukari i tako postavio konačan rezultat 3-2.

Gana je sada poslednja na tabeli, dok su na drugom i trećem mestu rivali iz prvog meča.

U prvoj utakmici grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru sastale su se ekipe Urugvaja i Južne Koreje koje su u ovom susretu podelile bodove. Iako je viđen neverovatan meč pun prilika, mreže su mirovale.

Južnoamerički predstavnik nakon velike borbe nije uspeo da slomi otpor žilave azijske ekipe koju predvodi zvezda Totenhema Son Hjungmin.