Фудбалска репрезентација Португала је победила репрезентацију Гане резултатом 3-2 и то головима Кристијана Роналда са беле тачке, затим Жоао Феликса у 78. и врло брзо након тога је гол постигао и Рафаел Леао.

Са друге стране, Гана је стигла до нерешеног резултата у 73. минуту голом Андре Ајуа, али је наду убрзо угасио Португал са два брза гола. Уследио је потом још један гол, овај пут је стрелац у 89. минуту био Осман Букари и тако поставио коначан резултат 3-2.

Гана је сада последња на табели, док су на другом и трећем месту ривали из првог меча.

У првој утакмици групе Х на Светском првенству у Катару састале су се екипе Уругваја и Јужне Кореје које су у овом сусрету поделиле бодове. Иако је виђен невероватан меч пун прилика, мреже су мировале.

Јужноамерички представник након велике борбе није успео да сломи отпор жилаве азијске екипе коју предводи звезда Тотенхема Сон Хјунгмин.