U prvoj utakmici Katar je izugbio od Ekvadora sa 2:0. Najbolji igrač meča bio je Ener Valensija sa 2 gola, koje je postigao u 16. i 31. minutu i tako obezbedio mirno drugo poluvreme i pobedu svojoj reprezentaciji.

Ovim rezultatom Katar je ušao u istoriju kao prvi domacćin koji je izgubio prvi meč na Svetskom prvenstvu.

Urugvaj, Italija, Francuska, Švajcarska, Švedska, Brazil, Čile, Engleska, Meksiko, Argentina, Španija, SAD, Japan, Južna Koreja, Nemačka, Južna Afrika i Rusija su do sada bili domaćini i uspeli da odigraju barem nerešeno u prvoj utakmici na Mundijalu.

Plasman obezedio Sofascore

Ovo je 22. Svetsko prvenstvo a pravi je kuriozitet da domaćin na otvaranju turnira nikada nije napustio teren pognute glave. Ovim je Katar na "dobrom putu" da izjednači još jedan neslavni rekord i postane jedini domaćin u istoriji, uz Južnu Afriku, koji neće proći grupnu fazu.

BONUS: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".