Брајан Волш је пре неколико дана оптужен за убиство своје супруге Ане. Међутим, власти до сада нису пронашле њено тело

У току суђења тужиоци су закључили да је Брајан раскомадао тело своје супруге, те га спалио на ђубришту пре него што га је полиција нашла.

Али полиција је пронашла друге доказе за које верује да ће бити чврсти показатељи да је Брајан убица Ане.

Међу тим доказима је крвљу умазано одело које је садржало и Волшев и Анин ДНК, затим крв из породичне куће, крвави нож пронађен у њиховом подруму, видео доказ Брајана Волша који купује хемикалије, односно средства за чишћење, и оно што је најбизарније, Гугл претрага за коју се наводи да је Волш направио, са питањима као што су „Како зауставити тело да се распада?“ и „Можете ли да баците делове тела?“ и слично.

У даљем току истраге поставља се питање колико је тешко неког оптужити за убиство без тела?

- Тело вам може много рећи, али не морате да га имате - рекла је Розана Каваларо, професорка кривичног права и доказа на Правном факултету Универзитета Сафолк, за Бостон.ком у четвртак.

Фото: Јутјуб принтскрин/CBS Boston, Инстаграм принтскрин/anawalshe, Профимедиа

 

 

Правни научници и стручњаци кажу да, иако се ретко дешава, случај "без тела" не значи да ће тужиоци имати тежак задатак пред поротом.

- У случају када тело није нађено, као што је случај сада, постоји инхерентна сумња, зар не? Увек постоји сумња јер немате тело - рекао је Данијел Медвед, професор кривичног права на Универзитету Нортхеастерн.

- Али питање у овом случају је да ли је та сумња разумна, јер да би ослободила Волша, порота би морала да пронађе разумну сумњу.

Нема тела – нема дела

Додао је то да је чињеница да они немају тело препрека, али они имају све ове посредне доказе: средства за чишћење, интернет претраге, крвави нож.

Оно што је познато је да је прву државну осуду за убиство у случају без тела заправо изнело окружно тужилаштво Норфолк – иста канцеларија која сада гони Брајана Волша.

У том случају, Џозеф Романо је проглашен кривим 2002. за убиство своје супруге Кетрин Леонард Романо у Квинсију 1998. године.

- Иако тело супруге никада није пронађено, форензички докази су пружили довољно основа на основу које би порота могла да закључи да је насилна смрт наступила у кући пара - написао је Апелациони суд у Масачусетсу у потврђивању пресуде 2006.

За случај Брајана Волша, Каваларо је рекла да једино на шта браниоцу могу да се фокусирају је недостатак доказа.

Фото: Инстаграм принтскрин/anawalshe

 

 

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

(Ало)

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".