Pre četiri dana bila je godišnjica smrti člana šampionske Zvezdine generacije iz Barija i Tokija, a fudbaleri na derbiju nose dresove sa posvetom na kojoj piše: "Mihajlović u večnosti".

U pitanju je podsećanje na čuveni pogodak za izjednačenje protiv Bajerna u polufinalu Kupa šampiona 1991. godine i komentar Milojka Pantića: "Mihajlović u sredinu" posle kojeg je Klaus Augentaler postigao autogol i "odveo" Zvezdu u finale.

Fudbaleri Partizana vode na poluvremenu 171. večitog derbija protiv Crvene zvezde rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Bibras Natho iz VAR penala u 41. minutu, nakon prekršaja Milana Rodića nad Aranđelom Stojkovićem.

Sa druge strane, VAR je u 26. minutu opravdano poništio pogodak Jovana Mijatovića zbog ofsajda.

Derbi u Humskoj igra se pred više od 15.000 gledalaca, a južna tribina je prazna zbog bojkota najvatrenijih pristalica crno-belih.