Пре четири дана била је годишњица смрти члана шампионске Звездине генерације из Барија и Токија, а фудбалери на дербију носе дресове са посветом на којој пише: "Михајловић у вечности".

У питању је подсећање на чувени погодак за изједначење против Бајерна у полуфиналу Купа шампиона 1991. године и коментар Милојка Пантића: "Михајловић у средину" после којег је Клаус Аугенталер постигао аутогол и "одвео" Звезду у финале.

Фудбалери Партизана воде на полувремену 171. вечитог дербија против Црвене звезде резултатом 1:0. Једини гол постигао је Бибрас Натхо из ВАР пенала у 41. минуту, након прекршаја Милана Родића над Аранђелом Стојковићем.

Са друге стране, ВАР је у 26. минуту оправдано поништио погодак Јована Мијатовића због офсајда.

Дерби у Хумској игра се пред више од 15.000 гледалаца, а јужна трибина је празна због бојкота најватренијих присталица црно-белих.