Juventus je i zvanično ostao bez Kristijana Ronalda, jednog od najboljih igrača na svetu koji već godinama dominira svetskim fudbalom.

Prva utakmica u kojoj Ronaldo nije počeo je bila prošla protiv Udinezea u kojoj su crno-beli izgubili poene. Utakmica se završila nerešeno, rezultatom 2-2, a maestro iz Portugalije je na teren ušao malo pre 60. minuta, međutim ni to nije bilo dovoljno bjankonerima.

Prva utakmica bez Ronalda u Seriji A je bila protiv novog prvoligaša Empolija. Ove godine su ''plavi'' ušli u prvi rang takmičenja nakon odlične sezonu u Seriji B koju su završili na prvom mestu. Očekivala se rutinska pobeda Juventusa, a desilo se potpuno suprotno. Empoli je došao do tri poena golom u 21. minutu, a prednost je zadržao do poslednjeg zvižduka sudije.

Tviter se našalio na račun navijača koji je držao transparent na kome piše ''Kome treba Ronaldo?'', a najnoviji rezultat pokazuje koliko je bio bitan jedan od najboljih igrača sveta.