Susret je igran na stadionu Ahmad bin Ali, a rešen je duboko u sudijskoj nadoknadi. Prvi je mrežu zatresao Rozbeh Česhmi udarcem s 22-23 metra u osmom minutu sudijskog produžetka, a pobedu je potvrdio Ramin Rezaeian u 11. minutu nadoknade.

Iran je ovim rezultatom stigao do prve pobede protiv neke evropske reprezentacije na svetskim prvenstvima, a strelac prvog gola je rekorder prvenstva za svetsku titulu. On je pogodio mrežu Velsa nakon 97 minuta i 56 sekundi igre i tim golom postavio rekord Mundijala.

Od uvođenja preciznog merenja vremena na susretima svetskih prvenstava, dakle od 1966. godine, nikada nije kasnije postignut gol koji je za neku ekipu bio pobednički.