Nauka o psihosomatskim posledicama laganja razvija se decenijama sve više i više, ne samo zbog razvoja psihologije kao nauke već pretežno zbog praktične primene. 

Ne postoji metod koji definitivno pokazuje da li neko laže ili ne, ali evo nekoliko faktora koji mogu povećati verovatnoću da neko ne govori istinu. 

Prva stvar koja alarmantno upućuje na sumnju da neko ne govori istinu jeste govor u trećem licu. Osoba koja laže, dok govori pokušava da sebe distancira od svoje laži i zbog toga izbegava da govori o sebi dok laže. 

Onaj ko laže vrlo verovatno će koristiti više psovki i teških reči iza kojih stoji agresivni stav, tako da ako neko kaže "glupa baterija mi se uvek prazni i to baš mrzim" verovatno se nije javio jer je bio lenj da se javi, a priča o praznoj bateriji je lažna. 

LJudi koji lažu često koriste mnogo kompleksnije rečenice od onih koje su dovoljne da se nešto objasni i poslednji znak koji veoma čvrsto sugeriše da negde istina nije izrečena jeste to što lažov izbegava korištenje ličnih imenica. Bil Klinton je na primer u aferi sa Monikom Levinski rekao - Ja nisam imao seksualni odnos sa tom ženom.

Da li nešto zaključujete iz ove rečenice? Da li mislite da umete da otkrijete da li neko laže ili ne i da li su vam intrigantni primeri iz videa koji ćete pogledati? Napišite nam u komentarima!