Новинар Градиша Катић један је од ретких људи који је једном приликом отворено признао да је одлазио у Шилерову, и да се тамо дружио са Земунцима.

Он је тада у исповести пред камерема открио шта је радио са Душаном Спасојевићем, кога је од политичара видео у Шилеровој и да ли је од њега добијао новац. 

Такође, Катић је изнео како је Светлана Цеца Ражнатовић била под заштитом Душана Спасојевића. Катић, баш као и Ражнатовићева, били су хапшени у акцији Сабља после атентата на Зорана Ђинђића. 

„Ђинђић на мети слободног стрелца – хашки Срби наручили атентат”, наслов је који је доминирао недељником „Идентитет” који се налазио на киосцима 12. марта 2003. године, на дан када је извршен атентат, а главни уредник тог листа био је управо Катић.

- Душан Спасојевић је био полицијски агент. Имао је полицијску значку. Заустави га полиција, он покаже полицијску легитимацију, а испод седишта аутомати и пиштољи у торбицама. Спасојевића је занимало, што се тиче новина које сам уређивао, да се не напада Цеца јер је она српска мајка, његова најбоља другарица и велики лаф. Десило се једном да смо објавили нешто што није одговарало Цеци. И Цеца се њему жалила. Онда ми је он рекао да не објављујемо такве ствари.

Фото: АТА имагес

 

 

- Па немој, молио сам те само једну ствар. Немој да објављујеш.

- Извини, промакло је. Неће се више поновити.

Бивши уредник "Идентитета", који је у једном тренутку купио Спасојевић, а који је касније и забрањен, рекао је да он од Спасојевића није узимао новац.

- Душан Спасојевић ми је 5-6 пута платио такси кад дођем тамо да ми он да неку информацију. Али паре није давао мени него таксисти. Једном сам био на скијање на Копаоник о његовом трошку. Осим тога никад један динар нити сам тражио нити сам добио од њега. А знам људе који су узимали хиљаде и хиљаде марака. Српски министар је у то време коштао од 5 до 50 хиљада марака. Невероватна је ствар да су се тада сви такмичили ко ће код њега доћи у Шилерову да се упознају. Сви су знали да је он широке руке био.

Ко је од политичара долазио у Шилерову, ко се купао у базену, ко је пио виски?

- Да мене не би ликвидирали идемо на следеће питање. Ја не смем ни себи да кажем ко су ти министри који су долазили тамо.

Фото: Јутјуб принтскрин/Голи Зивот ТВ Хаппy

 

 

Како је тада испричао, опште познато да је долазио Чеда Јовановић.

- Видео сам га тамо. Чак сам причао једном телефоном са Спасојевићем па ми Душан дао Чеду да причам са њим. Било је то неспосредно после 5. октобра. Чеда је био човек за везу Земунског клана. Они су срушили Милошевића и довели Зорана Ђинђића на власт. Е како је та власт одмицала Ђинђић је покушао да их стави у нормалне токове, да паре које су узели од дроге да финансирају неке легалне токове. И на њихову, и на Ђинђићеву и на моју жалост он није успео да их уведе у легалне токове - рекао је тада Катић у емисији Голи живот.

Истакао је да је одлазио 2-3 пута месечно у Шилерову.

- Играо сам ватерполо са њима, играо тенис. Јео са њима. Додуше никад нисмо ишли по кафанама. Можда два пута. Углавном смо јели код њега кући, његова жена спремала. Ја нисам знао 90 посто ствари које су они радили. Ја сам знао оно што треба да знам и то сам објављивао у новинама - рекао је тада Катић и додао:

- Спасојевић је постао мегаломан у последње време па је стално говорио - ја сам најјачи, побићу све, убићу Ђинђића, убићу Чеду. Доводио сам неког посланика из ДС Милету Петковића око продаје тих неких каменолома и рибњака. Спасојевић је рекао једном приликом - овај Миле много добар човек али је у погрешној странци, он не зна да му је председник мртав. Нисам никад могао ни да помислим да ће тако нешто урадити.

На крају је потврдио да су му Земунци купили белу технику за усељење, да је Легија бескрајно духовит и занимљив човек и да су Земунци својевремено поклонили Војиславу Шешељу паре за председничку кампању и један пиштољ.

(Мондо)

БОНУС ВИДЕО: