Неко ће вам рећи да је много рационалније оставити бојлер укљученим по цели дан и ноћ, јер онда не мора да греје сву воду, већ само догрева, други заговарају теорију да је најбоље палити га по потреби.

А ево шта на ту дилему каже сервисер ових кућних апарата:

– Апсолутно није истина да је за новчаник боље држати бојлер стално упаљеним. Наравно, све зависи од броја чланова домаћинства. Тако, ако је у питању самац или брачни пар, њима је рационалније да бојлер укључују по потреби. С друге стране, ако је у питању породица са већим бројем чланова, њима је вероватно најзгодније да бојлер стално буде укључен јер ће у сваком тренутку неком требати вода

Фото: Јутјуб принтскрин/Vesic

 

 

– Такође и намена бојлера игра велику улогу – ако је бојлер намењен само за туширање, онда је смисленије да га повремено палите, а ако је у питању велики проточни бојлер који користите и у кухињске намене, онда ћете га највероватније гасити врло ретко.

Дакле, штедљвије је ипак палити га по потреби, и наравно, ако већ пазите на штедњу, гледат ћете да га укључите у јефтинијој тарифи.

Што се тиче продужавања века бојлера, како објашњава овај сервисер, њему је свеједно да ли стално ради или не, уколико су сви делови у реду, јер “није то човек да му треба одмор.”

– Цака која, с друге стране, заиста пали јесте да термостат подесите на 55-60 подиока. Нека највиша вредност на коју га намештате буде евентуално 60. Испод 55. подеока се не ствара каменац. С друге стране, ако је термостат стално подешен на 90, ствараће се много више каменца, нарочито у овдашњим условима будући да нам је вода тврда.

(Еспресо)

БОНУС ВИДЕО:

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".