У град на Лепеници су, тако пресељена и радна места већине запосленог особља, јер су на старој адреси остала само четворица службеника који ће чувати просторије и затечену опрему.

Капацитет Окружног затвора у Чачку, који би за око 12 месеци требало да добије нови лик, износио је 120 притворених и затворених, а у њему су казну издржавали осуђени на казне краће од шест месеци, те оне оглашене кривим у прекршајним поступцима. Нова зграда КПЗ у Крагујевцу, на површини од 22.000 квадрата, може да прими 500 особа лишених слободе.

Осим непознанице да ли ће се по завршетку реновирања у чачански Окружни затвор убудуће смештати и осуђеници, или само притвореници, неизвесно је и како ће се ова промена адресе - макар и орочена - одразити на рад судова и адвоката. У међувремену, извесно је да административном и чуварском особљу нимало неће бити лако да свакодневно путује до Крагујевца и назад.

Иако се у јавности, веома често, погрешно верује да су затвори по Србији у надлежности Министарства унутрашњих послова, истина је да су они - укључујући и робијашницу у Чачку - делокруг рада Министарства правде, односно Управе за извршење заводских санкција.

БОНУС ВИДЕО:

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Nportal.rs".