Он је за РТС прецизирао да се грејање може пустити када просечна дневна температура буде испод 12 степени, саопштио је Секратријат за информисање града Београда.

- Не смањујемо температуру у становима, она остаје према одлуци Скупштине града 20 степени, плус минус један степен и грејаћемо док год буде било потребе. Ми пратимо временску прогнозу и у сталној смо комуникацији са нашим Хидрометеоролошким заводом сваке године, а ове посебно јер је борба за енергенте у читавом свету, а истовремено се боримо за што већу уштеду када су у питању наши системи - рекао је Никодијевић.

Он је додао да би било добро да се грађани понашају рационално, али је и истакао да градске власти неће дозволити да станови буду хладнији него што су били претходних година јер би то било оптерећење пре свега за ЕПС.

- Ми ћемо се као Град Београд трудити да сачувамо електроенергетску стабилност читаве Србије тако што ће станови бити топли - рекао је председник градског парламента.

Он је подсетио да је председник Александар Вучић почео са набавком енергената када нико о томе није ни причао.

"Зато ми имамо довољно залиха и у Банатском двору, и у Мађарској, а ЈКП „Београдске електране" су склопиле уговор са Србијагасом што значи да ми имамо загарантовану количину гаса. У случају да не буде редовна испорука гаса, што је мало вероватно, ми смо као одговорни људи спремили и алтернативу, то је мазут. У овом тренутку имамо 37.000 тона мазута што је изнад законског минимума", навео је Никодијевић.

Он је објаснио да функционалне пробе служе да видимо да ли је систем спреман за грејну сезону и односе се на испитивање пумпи, котлова, а крајњи корисници, грађани тада немају топлу воду у радијаторима.

- Пробе су почеле јуче на општинама Чукарица и Младеновац и у том делу града није било проблема. Данас је на реду Нови Београд, општина са заиста великим бројем корисника, а онда настављамо даље и очекујемо да се ове пробе заврше до петка, суботе - рекао је Никодијевић.

Говорећи о радовима у Булевару деспота Стефана Никодијевић је рекао да је ребалансом буџета Града издвојено додатних 900 милиона динара за асфалтирање улица.

- Укупно је за ову и наредну годину издвојено 4,2 милијарде динара за асфалтирање, реконструкцију и санацију улица у нашем граду. Трудимо се да се не ради преко дана када је најгушћа фреквенција саобраћаја. Радови се изводе у три смене, а тамо где има велики број становника трудимо се да трећу смену завршимо до 22 часа како грађане не би узнемиравали током ноћи. Водимо рачуна о томе да се ради у периодима када је мања фреквенција саобраћаја управо због тога да не би стварали додатне гужве - рекао је председник градске скупштине.

Он је додао да је неопходно да се ради на реконструкцији београдских улица.

- Имамо план и програм за санацију и реконструкцију градских улица и оно што је најхитније то ће бити и урађено јер Београђани заиста заслужују боље улице - закључио је Никодијевић.

БОНУС ВИДЕО:

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Nportal.rs".