Он је објаснио да се према подацима у болницама на 100 пацијената налазе од три до максимално десет вакцинисаних пацијената.

"Желим да кажем да је то пресек статистичких података на дан 29. септембар. Тог дана на болничком лечењу било је 95,04% невакцинисаних пацијената. На респираторима није било ревакцинисаних. Од 229 вакцинисаних пацијената у болницама, њих 201 су дијабетичари или особе са метаболичким синдромом. Сви они старији су од 65 година. Иначе, особе старије од 65 година се и превентивно хоспитализују. Међу вакцинисаним хоспитализованим пацијентима било је и оних на дијализи и онколошких пацијената", рекао је др Благојевић.

Највише је хоспитализованих након „Синофарм“ вакцине, а њу је примило највећи број људи у нашој земљи." „Фајзер“ се показао најефикаснијим у том смислу да ако они који су је примили добију корону - имају најмање тешку клиничку слику" каже др Стеван Благојевић. Он је истакао је истакао да је највећи проблем ове болести то што је непредвидива и не зна се ко ће како на њу реаговати.

"Два човека са истим симптомима имају потпуно различит ток болести. Суштина вакцине је да тело створи антитела како би организам препознао болест. Вирус је животињски и организам га не препознаје, па у телу настаје хаос. Сва статистика говори у прилог томе да је највећа смртност међу гојазним особама које најчешће пате од дијабетеса или метаболичког синдрома",изјавио је директор Института за општу и физичку хемију и додао да је проблем је и то што се овај вирус веома брзо шири." Ако сте на слави и једна особа је заражена, све особе које су присутне су у контакту са вирусом", закључио је Благојевић.