Каракашевић је рођен 1948. године у Земуну, где је као 14-годишњак и почео дружење са целулоидном лоптицом.

Играо је у клубовима Земун и Младост и био репрезентативац Југославије седаманест година током којих су постигнути највећи међународни успеси.

Освојио је девет медаља на Светским и Европским првенствима. Вишеструки је освајач медаља на Медитеранским и Балканским играма, као и победник бројних међународних турнира широм света.

На домаћој сцени био је осам пута државни првак у појединачној конкуренцији и у игри парова.

По завршетку играчке каријере постао је селектор, а током наредних година  југословенски  државни тим је под његовим вођством освојио седам медаља на највећим такмичењима.

Добитник је награде за животно дело и допринос развоју спорта, од стране Спортског савеза Београда.

Миливој је био отац вишеструког шампиона наше земље у стоном тенису и четвероструког олимпијца Александра.

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Nportal.rs".