У погледу способности пробијања оклопа и домета „Корнет“ нема аналога у свету. Сви страни конкуренти, укључујући амерички систем „Џавелин“, заостају за руским системом по свим кључним параметрима, наводи се у чланку.

Без обзира на то колико је јак оклоп тенкова противника, практично немају шансу да преживе након сусрета са „Корнетом“, додаје аутор.

Оператор противтенковског система Максим Смирнов савладао је руковање системом након свега неколико часова обуке.

-У тренутку лансирања ракете ја управљам и посматрам кроз нишан. Настављам да контролишем ракету и видим уништавање мете, каже он.

На полигону „Брестски“ у Белорусији „Корнети“ су се већ показали током великих маневара борбене координације јединица руских и белоруских оружаних снага. Лансирање је пратио лично министар одбране Русије Сергеј Шојгу. Током вежбе све мете су успешно погођене.

-Систем је опремљен различитим врстама муниције. Може да гађа оклопна возила и друге противничке мете. Постоји и муниција предвиђена за уништавање утврђења противника, рекао је командант противтенковског вода Данил Гајфулин.

Затим на сцену ступа најновије десантно борбено возило – БМД-4, наоружано противтенковским ракетама „Аркан“. На оператору је само да одабере мету, све остало функционише аутоматски.

Фото: Новости

 

 

Најновији електронски систем за навођење омогућава да ракета не скрене са путање. Он ће довести ракету до назначене тачке чак и уколико противник употреби димну завесу.

Подсетимо, у току је провера снага за реаговање Савезне државе Русије и Белорусије. Она се одвија у две етапе. У првој етапи (до 9. фебруара) биће прераспоређене и створене групе трупа на територији Белорусије. У другој етапи (од 10. до 20. фебруара) одржаће се заједничке вежбе „Савезничка одлучност 2022“, у оквиру којих ће бити одрађено сузбијање и одбијање спољне агресије, као и супротстављање тероризму и заштити интереса Савезне државе.

(Спутњик)

 

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Nportal.rs".