Srpski teniser je imao ogromnih problema na početku. Pri rezultatu 2:2 je "izgubio servis" i Nardi, na opšte zaprepaštenje ljubitelja tenisa, sigurnom igrom stiže do osvajanja seta.

Novak je tokom pauze uzimo tablete protiv bolova (izgleda u stomaku) i posle toga mnogo bolje ulazi u drugi set.

Već na startu te deonice pravi brejk, ali... Nardi odmah uzvraća udarac.

Kako je Srbin napravio još jedan brejk do kraja druge deonice, uspeo je da izjednači na 1:1. Tada se činilo da se Đoković potpuno vratio u meč i da će do kraja samo ''odraditi posao''.

Tokom trećeg seta svako je suvereno držao svoj servis sve do rezultata 2:3 kada je Italijan stigao do novog brejka i napravio veliki korak ka trijumfu nad prvim teniserom sveta. Nakon toga, Nardi se jeste mučio, Đoković je stigao do 0:30 pri rezultatu 4:2, ali nije uspeo ništa više od toga da uradi.

Ovo je sigurno jedan od težih poraza srpskog tenisera u karijeri, pošto je prvi put ispao od ''srećnog gubitnika'' na nekom turniru.

Nardi je ujedno i najslabije rangirani teniser od kog je Novak izgubio u karijeri na turniru iz ATP 1000.

Italijan će u osmini finala igrati sa Amerikancem Tomijem Polom.