Не постоји особа, чини се, која не задрхти већ при првим тактовима Јадранкиних великих хитова попут "Све смо могли ми"и "Што те нема", а након трагедија које су је задесила певала их је са посебним, дубоким емоцијама.

- Живот ми је био тежак још од детињства. До пете године живела сам са мајком, која се селила из места у место, па сам прешла код бабе, а онда су бригу о мени преузели ујак и његова жена. И они су се селили по целој Немачкој, Норвешкој и Шпаниј - говорила је Јадранка о свом животу за "Аваз".

ФОТО: Принтскрин Јутјуб триста300

 

Још као тинејџерка упловила је у свет музике, каријеру је започела прво ван граница наше земље, управо због пречестих селидби.

Прве наступе имала је у америчким џез клубовима у Немачкој, а таленат и музички успех у једном тренутку одвели су је чак до Јапана. Међутим, њену успешну каријеру прекинуо је рат на нашим просторима.

 

 

Како је говорила, није могла да ужива у успеху, будући да је непрестано размишљала о томе како су њени ближњи и да ли су уопште живи.

Док је боравила у Јапану, у ком је провела читаве 23 године, током ратних деведесетих, узет јој је стан у Сарајеву који је био у њеном власништву, а одмах након овог немилог догађаја задесила ју је породична трагедија - преминула јој је рођенда сестра.

Јадранка је тада допутовала из Јапана како би испратила сестру на вечни починак, не слутећи да ће доживети још један велики животни ударац.

Наиме, када се упутила на сахрану своје сестре, на путу до гробља пред очима јој се одвила незамислива трагедија – у аутомобилу испред њеног у саобраћајној несрећи погинула јој је и друга сестра.

 

 

Сломљена због језивих догађаја које јој је судбина приредила, певачица је једва смогла снаге и наставила са својим животом, све док зла коб поново није покуцала на њена врата.

Наиме, певачица је 2010. године приликом изласка на бину пала и доживела повреду која јој је потпуно променила живот. Здравствено стање јој се нагло погоршавало, након чега јој је установљена болест моторног неурона или Амиотрофична латерална склероза, због које је постала потпуно непокретна.

- Ноге су ми постепено отказивале док нисам постала потпуно непокретна - испричала је она једном приликом за домаће медије.

Фото: В. Трипић

 

Сваког дана је губила све више снаге, а како није успела да поврати изгубљени стан у Сарајеву, живот је наставила у Бањалуци, где је провела последње дане свог живота, пише Аваз.

Ведар дух упркос свим животним недаћама задржала је до самог краја, а у једном од последњих интервјуа које је дала пред смрт, говорила је о срећи и позитивним мислима које су јој давале снагу да се бори.

- Интересантно је то када се у животу човек запита шта је то срећа и колико свесно утичемо на своје позитивне мисли, на своја добра дела. Ако мене данас питате шта бих желела, то би се односило на све. Волела бих да људи размисле о себи и о свом животу," рекла је она у једном од својих последњих интервјуа за "Дневни аваз", а том приликом признала је да су је многи заборавили.

Фото: В. Трипић

 

- Не могу се сетити ко ми је долазио у последње време. Нема више мене. То је то, немам ни гласа. Не могу више, болест ми је узела све. Не могу више да свирам, али често сањам музику. Живим цео живот с њом и као да имам концерте док спавам. Још могу да је осетим, још могу да је чујем – рекла је тада Јадранка за поменути медиј.

Јадранка Стојаковић преминула је 3. маја 2016. године у 66. години у старачком дому у Бањалуци.

Иако је физички напустила овај свет пре осам година, њена музика и даље живи, а неке од песама не губа на популарности, напротив. Њен утицај на музичку сцену и способност да дотакне срца својих слушалаца чини је незаборавном и вољеном уметницом, те ће заувек остати упамћена као једна од највећих музичких легенди Балкана.