Стабла су засађена за Ану, Ангелину, Катарину, Ему, Мару, Андрију, Софију, Бојану, Адриану и Драгана, на убијене младе у Дубони и Малом Орашју: Кристину, Милана, Далибора, Петра, Марка, Лазара, Александра, Николу и Немању; Андреја Симића, тринаестогодишњака којег је убио школски друг у Нишкој бањи и у знак сећања на Душана Јовановића, ученика ОШ "Владислав Рибникар", који је брутално убијен на улици у близини школе, 1997. године.

Меморијални парк унутар парка Ушће, биће уређен и са клупама и таблом на којој ће бити информације о овом спомен паркићу, замишљеном не само као место сећања, већ и као место сусрета, љубави, доброте и солидарности.

Посађена стабла црвеног храста имају више од 10 година и срце ће врло брзо моћи да се уочи када олистају.

Фото: Српски филантропски форум

 

Црвени храст симболише обнову и отпорност, после пожара у шуми, црвени храст се диже из пепела и обнавља; чврстину, стабилност са својим дубоким корењем, мудрост кроз своју дуговечност и племенитост (крошња црвеног храста чини богату хладовину и плени својом лепотом, окупља људе под својом крошњом).

Ово дрво потиче са северноамеричког тла, а у индијанској култури, овај храст је симбол снаге и мудрости, кажу у Српском филантропском форуму.

Фото: Српски филантропски форум

 

Поред овог парка сећања у Ташмајданском парку, засађена су стабла јапанске трешње, а у Малом Орашју - кедрови.

Са посвећеним радницима "Зеленила" на Ушћу, садњи су присуствовали и родитељи деце из школе "Владислав Рибникар".

Фото: Српски филантропски форум

 

У оквиру Године доброте, заједно са родитељима, Српски филантропски форум ће позвати школе да у својим двориштима или околини засаде алеје сећања, које ће служити и за наставу, за учење о екологији, промоцији активизма у заштити животне средине.

БОНУС ВИДЕО: