- У току су претреси две локације за које се сумња да су у њима држане животиње које су нелегалним путем ушле на територију Републике Србије, односно сумње да се у тим просторијама налазе животињске врсте заштићене посебним ЦИТЕС Конвенцијама - одговарају у Тужилаштву за Телеграф.рс.

Како додају, према досадашњим сазнањима, најмање двоје лица је учествовало у овим нелегалним радњама, прикупљање података се наставља.

Лавица Кики више није са нама, саопштио је у суботу Зоо врт на Палићу.

- После 15 дана борбе, изгубила је своју животну битку, упркос нашим највећим напорима да је повратимо. Кики је угинула 6.октобра, око 21х. Надамо се да се овакви случајеви злоупотребе животиња од стране несавесних „власника", као што је био њен, више неће догађати. Случај лавице Кики показао је, нажалост, да докле год постоје људи који купују дивље животиње из забаве, без провере услова за држање и свести да морају да имају дозволу за држање добијену искључиво од Министарства заштите животне средине, у наша прихватилишта стизаће птице одсечених крила спречене тако да побегну, птице улепљених кљунова да их нико не би чуо, животиње различитих врста које остају без ваздуха у кутијама у којима су скучене, па и такве попут мале лавице - поручили су у Зоо врту.

БОНУС ВИДЕО: