Супер Марио је познат по својим скандалима на терену и ван њега, али је несумњиво талентовани фудбалер који уме да помери тежиште утакмице у корист свог клуба.

То је учинио поново, овај пут у турском такмичењу. Адана Демирспор је после више од 90 минута стигла до бода након првобитних 3-0 у корист Бешикташа. Балотели је постигао гол за 3-2, а затим је асистирао Бриту Асомбалонги за трећи у 97. минуту.

Прославио је гол на њему својствен начин.

Балотели је и раније решавао утакмице, али и титуле у последњим тренуцима меча. Навијачи Манчестер Ситија га памте по добру, али и навијачи Манчестер Јунајтеда по злу, када је у сезони 2011-2012 асистирао у 93. минуту Серхиу Агуеру за коначних 3-2 против Квинс Парк Ренџерса и прву титулу ''Грађана'' након 44 године.

Те сезоне је настала легендарна фотографија прославе гола Балотелија на Олд Трафорду у победи Манчестер Ситија 6-1. Супер Марио је подигао дрес, а на мајици испод је писало ''Зашто увек ја?''.