U finalu Svetskog prvenstva u Kataru sastaju se branilac titule Francuska i Argentina. Argentinci su poveli u 23. minutu, a strelac sa bele tačke bio je kapiten Lionel Mesi koji je rutinski savladao Ugo LJorisa. Penal je skrivio Osman Dembele dva minuta ranije, kada je u svom šesnaestercu srušio Anhela di Mariju.

Nije tu stala Argentina i Di Marija je u 36. minutu, na asistenciju Mekalistera, povisio na 2:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku igre tempo je isprva opao, ali je onda Francuska napravila pravi mali "blickrig". Dva gola za Kilijana Mbapea - minut za minut.

Mbape je prvo bio siguran sa bele tačke u 80. minutu. Pogledajte kako je napravljen penal i kako je napadač bio siguran sa "kreča":

Nedugo potom, u 81. minutu, Mbape je izjednačio maestralnim udarcem.