Odlično se držala reprezentacija Srbije u uvodnom meču na Svetskom prvenstvu u Kataru protiv Brazila. Ipak, "karioke" su pokazale kolikio su opasne i koliko im malo treba da postignu gol.

Brazilci su u 62. minutu imali i dosta sreće pošto se lopta posle šuta Nejmara i odbrane Vanje Milinković-Savića odbila do Ričarlison koji ju je rutinski sproveo u mrežu. Brazil je tako poveo 1-0.

Posle prvog pogotka Ričarlisona, isti igrač je postigao još jedan - ovoga puta akrobatski volej u 73. minutu za 2:0.

Pogledajte i taj pogodak koji je voditelj Aleksandar Stojanović u prenosu na RTS-u okarakterisao kao "najlepši na SP dosad":

Srbija i Brazil su na Mundijalima odigrali ukupno četiri meča. Dva su bila u znaku Brazila, dok je Srbija, odnosno Jugoslavija jedinu pobedu odnela 1930. godine u Montevideu. Dva meča su prošla bez pobednika.

Standings provided by Sofascore

Švajcarska je danas pobedila Kamerun, rezultatom 1-0. U ostalim mečevima - Urugvaj i Južna Koreja su odigrali nerešeno, rezultatom 0-0, dok je Portugal počeo u 17 časova meč protiv Gane.

BONUS: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".