U prvoj utakmici grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru sastaju se ekipe Švajcarske i Kameruna, a trenutni rezultat je 1:0.

Nakon uzbudljivog prvog poluvremena u kojem je Kamerun bio bolji protivnik, Švajcarci su uspeli da dođu do vođstva u 48. minutu.

Strelac pogotka je Bril Embolo koji se sjajno snašao na asistenciju Đerdana Šaćirija. Poznato je da je selekcija Švajcarske puna naturalizovanih igrača, ali se retko dešava da fudbaler postigne gol protiv svoje matične zemlje.

Interesantno je da je Embolo rođen u Jaundeu, u Kamerunu i da zbog toga nije želeo da proslavi pogodak protiv svojih sunarodnika.

On je švajcarsko državljanstvo dobio tek 2014. godine, a sve se desilo posle razvoda njegovih roditelja.

Kada je imao pet godina oni su se razveli i njegova majka se preselila u Švajcarsku. Potom se zaljubila u Švajcarca za koga se udala i prešli su u Švajcarsku.

BONUS: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".