Veljko je tada prošetao prestonicom zajedno sa građanima koji su došli na litiju koju su nazvali za spas Srbije, a sve zbog najavljenog Evroprajda.

Karleuši je zasmetao potez Ražnatovića, pa je oplela po njemu uporedivši ga sa modnim dizajnerom.

- Sa leve strane, na naslovnoj strani "Harpers Bazara" vidimo momka koji se zove Haris Rid. On je modni dizajner čiji radovi su izloženi u čuvenom kraljevskom muzeju u Londonu. Otac mu je čuveni Oskarom nagrađeni producent Nikolas Rid. Haris ima 25 godina i izjašnjava se kao gej i gender fluid osoba - napisala je Jelena pa dodala:

Foto: Teodora Ćirić

 

- Sa desne strane, na ulici, verskim obeležjima na odeći i srpskom zastavom u ruci, vidimo momka koji se zove Veljko Ražnatović. Po zanimanju je bokser, bez većeg sportskog uspeha. Otac mu je bio ozloglašeni ratni zločinac i profiter, vođa paravojne jedinice i notorni kriminalac Željko Ražnatović. Veljko ima 25 godina i izjašnjava se kao strejt muškarac i veliki vernik - napisala je Karleuša, a onda oplela.

- Dva momka, istog godišta i to je manje više sve što im je zajedničko. Između njih je užasan kulturološki, sociološki i fenomenološki jaz. Haris poziva na toleranciju u svojim javnim istupanjima, na ravnopravnost i ljubav. Veljko koristi Boga i državnu zastavu kao izgovor za pozivanje na netoleranciju prema LGBT zajednici, zabranu i odbacivanje svega što se razlikuje od njega. Da Haris živi u Srbiji, bio bi napadan, omalovažen, ismevan i uskraćen za osnovna ljudska prava. Da Veljko živi u Americi (hipotetički govoreći jer je čitavoj porodici Ražnatović doživotno zabranjen ulaz u SAD) bio bi u zatvoru zbog svojih fašističkih stavova, zbog govora i delovanja koja pruzrokuju nasilje nad drugim ljudima. Haris se nije izjasnio po pitanju vere i ne koristi je u službi svojih javnih istupa. Veljko je radikalni ortodoks. Reč Bog koristi kako bi kaznio one koji su po njegovom mišljenju "bolesni" i poziva Boga da ih "vrati na pravi put", napisala je ona i dodala:

Foto: Instagram printskrin/karleusastar

 

- Nejasno je u kom delu pravoslavlja i generalno hrišćanstva Bog uskraćuje prava i pravi razliku između ljudi na osnovu seksualnog opredeljenja, tako da je reč o Veljkovom subjektivnom tumačenju religije. NJegova interpretacija religijskih zakona je čista zloupotreba i zamena teza kada je reč o primarnoj službi vere a to je milosrđe, ljubav, tolerancija, suživot i opraštanje. Haris je 2021. godine u godišnjem odabiru za najušpenije od strane "GQ" magazina, izabran za "Čoveka godine". Veljko će verovatno i dalje nositi naopako srpsku zastavu i hodati ulicama uskraćujući pravo drugima da rade isto i čineći da Srbija bude nesigurna zemlja za sve svoje građane. Skoro je sigurno da neće biti na naslovnim stranama kao čovek godine ali će i dalje uživati medijski imunitet bez ikakve osude njegovih anti-demokratskih i anti-ljudskih stavova. U Srbiji ni jedan medij nije osudio pozive na linč pripadnika LGBT zajednice iako su on građani sa istim pravima na život i rad, po zakonu i Ustavu ove zemlje. Mnogi urednici medija su pripadnici LGBT zajednice. U Srbiji je takozvana "Parada ponosa" otkazana iz bezbednosnih razloga - napisala je Karleuša.

BONUS GALERIJA: Stare slike Jelene Karleuša - da li biste je prepoznali u ovim izdanjima?

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".