Naime, Vijerin tim je tokom prvom poluvremena došao do prednosti od 2:0, ali popularne "karamele" su uspele da dođu do preokreta i  savladaju goste iz Londona sa 2:3.

Ova pobeda značila je da Everton zagarantovano ostaje u najvišem rangu engleskog fudbala te nije čudno što su navijači to proslavili utrčavanjem na teren.

Međutim, dok je menadžer gostiju napuštao teren nakon poraza, jedan od navijača počeo je da ga provocira. Skako je oko njega i mahao rukom pokazujući srednji prst, dok je drugom sve to snimao.

Vijera u jednom trenutku više nije mogao da izdrži provokacije i šutnuo je pomenutog navijača. Ovaj potez francuskog stručnjaka izazvao je revolt ostalih navijača Evertona koji su ga ubrzo opkolili.

Ipak, Vijera, temperamentan kao i uvek, nije mario za brojnost navijača i ušao je u verbalne konflikte sa njima.

Sukobe većih razmera sprečilo je obezbeđenje koje je odvelo stratega Palasa van terena.

Vijera je tokom konferencije nakon utakmice upitan da prokomentariše situaciju, ali je jasno istakao da nema odgovor.

Slučaj je preuzeo Engleski fudbalski savez i ostaje da se vidi kakva kazna očekuje francuskog stratega.

Inače, srpski veznjak Luka Milivojević ušao je sa klupe u 57. minutu, pri rezultatu 1:2.

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".