У финалу Светског првенства у Катару састају се бранилац титуле Француска и Аргентина. Аргентинци су повели у 23. минуту, а стрелац са беле тачке био је капитен Лионел Меси који је рутински савладао Уго Љориса. Пенал је скривио Осман Дембеле два минута раније, када је у свом шеснаестерцу срушио Анхела ди Марију.

Није ту стала Аргентина и Ди Марија је у 36. минуту, на асистенцију Мекалистера, повисио на 2:0, што је био и коначан резултат првог полувремена.

У наставку игре темпо је испрва опао, али је онда Француска направила прави мали "блицкриг". Два гола за Килијана Мбапеа - минут за минут.

Мбапе је прво био сигуран са беле тачке у 80. минуту. Погледајте како је направљен пенал и како је нападач био сигуран са "креча". Недуго потом, у 81. минуту, Мбапе је изједначио маестралним ударцем за 2:2 и продужетке.

У другом продужетку видели смо и пети гол. Ко други, до Лионел Меси у 109. минуту. Гледао се и ВАР, а судије су одлучиле да није било офсајда.