Одлично се држала репрезентација Србије у уводном мечу на Светском првенству у Катару против Бразила. Ипак, "кариоке" су показале коликио су опасне и колико им мало треба да постигну гол.

Бразилци су у 62. минуту имали и доста среће пошто се лопта после шута Нејмара и одбране Вање Милинковић-Савића одбила до Ричарлисон који ју је рутински спровео у мрежу. Бразил је тако повео 1-0.

После првог поготка Ричарлисона, исти играч је постигао још један - овога пута акробатски волеј у 73. минуту за 2:0.

Погледајте и тај погодак који је водитељ Александар Стојановић у преносу на РТС-у окарактерисао као "најлепши на СП досад":

Србија и Бразил су на Мундијалима одиграли укупно четири меча. Два су била у знаку Бразила, док је Србија, односно Југославија једину победу однела 1930. године у Монтевидеу. Два меча су прошла без победника.

Стандингс провидед бy Софасцоре

Швајцарска је данас победила Камерун, резултатом 1-0. У осталим мечевима - Уругвај и Јужна Кореја су одиграли нерешено, резултатом 0-0, док је Португал почео у 17 часова меч против Гане.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".