У првој утакмици групе Г на Светском првенству у Катару састају се екипе Швајцарске и Камеруна, а тренутни резултат је 1:0.

Након узбудљивог првог полувремена у којем је Камерун био бољи противник, Швајцарци су успели да дођу до вођства у 48. минуту.

Стрелац поготка је Брил Емболо који се сјајно снашао на асистенцију Ђердана Шаћирија. Познато је да је селекција Швајцарске пуна натурализованих играча, али се ретко дешава да фудбалер постигне гол против своје матичне земље.

Интересантно је да је Емболо рођен у Јаундеу, у Камеруну и да због тога није желео да прослави погодак против својих сународника.

Он је швајцарско држављанство добио тек 2014. године, а све се десило после развода његових родитеља.

Када је имао пет година они су се развели и његова мајка се преселила у Швајцарску. Потом се заљубила у Швајцарца за кога се удала и прешли су у Швајцарску.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".

Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".